Szukam Niani
unnamed

Rewolucyjna aplikacja do szukania opiekunki.

Jak  pracOWALIŚMY

Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia, a współpraca nigdy nie kończy się na wrzuceniu aplikacji do sklepu.

Odkrywanie produktu

Zrobiliśmy research wśród konkurencji, aby dowiedzieć się na jakiej zasadzie działają dostępne aplikacje, oraz jakie są ich bolączki. Zaprosiliśmy opiekunki do współpracy przy projektowaniu funkcjonalności. Doszliśmy do wniosku, że największym problemem z ogólnodostępnymi aplikacjami jest dostępność opiekunek. Prezentowały one profile utworzone parę lat temu, bez weryfikacji czy niania jeszcze pracuje. Nie pozwalały na weryfikację czy niania jest otwarta na nowe propozycje współpracy czy jest aktualnie zaangażowana w opiekę na pełen etat i nie znajdzie czasu. Był jeszcze problem ochrony danych. Niania udostępniała swój numer telefonu i nierzadko otrzymywała smsy od osób niezainteresowanych opieką.

Projekt graficzny

Stworzyliśmy wstępny projekt (logo, kolorystyka, typografia, proste ekrany), ale wiedzieliśmy, że dużo może się jeszcze pozmieniać w trakcie tworzenia aplikacji, więc nie projektowaliśmy od razu wszystkich ekranów. Nie myliliśmy się.

Development

Product Owner zaproponował wdrożenie aplikacji mobilnej na platformy Android oraz iOS. Zdecydowaliśmy się wykorzystać React Native, aby przyśpieszyć development, ale nie odcinać sobie możliwości napisania części kodu w językach natywnych.

Support

Po wdrożeniu aplikacji okazało się, że niektóre założenia biznesowe były złe. Rodzice nie chcieli podawać w swoich wymaganiach stawki godzinowej, ponieważ nie wiedzieli ile mogą zaproponować za pracę w tej okolicy. Zdecydowaliśmy się dodać podpowiedź na podstawie określonych wymagań, lokalizacji oraz zatwierdzonych współprac. Okazało się, że użytkownicy rzadko oceniają aplikację w sklepach, więc dodaliśmy ekran Oceń aplikację wyświetlany po nawiązaniu współpracy z opiekunką. Zauważyliśmy, że niektórym użytkownikom ciężko domyślić się jak wygląda proces od założenia konta do nawiązania współpracy i dlatego przygotowaliśmy maile z instrukcją i wysyłaliśmy je po założeniu konta.

Osiągnięte cele

Stworzyliśmy aplikację wprowadzającą nową jakość.

Nie była to łatwa przeprawa ponieważ musieliśmy całkowicie zmienić podejście użytkowników do poszukiwania niani. Od przeglądania listy tysięcy numerów telefonów i dzwonienia po kolei do każdej z potencjalnych opiekunek do wypełnienia swoich oczekiwań i przeglądania profili w najbliższej okolicy.

Bezpieczeństwo

Niania nie musi udostępniać swojego adresu ani numeru telefonu. To rodzic wysyła prośbę o kontakt i niania może do niego zadzwonić kiedy tylko będzie chciała (z zastrzeżonego numeru).

Oszczędność czasu

Niania wie jakie są oczekiwania rodzica i jaką proponuje stawkę godzinową. Nie musi przez godzinę wisieć na telefonie albo jechać na rozmowę wstępną bez tych informacji. Rodzic wie z jakiego powodu niania odrzuciła pracę. Zbyt duża odległość, a może zbyt mała stawka przy tych wymaganiach?

2 +
Opiekunek
2 +
Rodziców

Najszybszy sposób na znalezienie opieki

Wyłącznie aktywne profile

Niania ma tylko 3 dni, aby odpowiedzieć na ofertę pracy. Jeśli tego nie zrobi – jej konto znika z listy.

2 +
Pobrań aplikacji

Twoja Wizja, Nasze AI, Nieograniczone Możliwości

Skontaktuj się z nami, aby omówić swój pomysł.